Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.
Startuoja parama nuosavoms saulės elektrinėms

 

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau nuo balandžio 28 d. kviečia teikti paraiškas norintiems gauti valstybės dotaciją saulės elektrinės įsirengimui. Šiam kvietimui numatyta per 40 mln eurų, o per visus 2023 metus planuojama skirti dar apie 50 mln. eurų.

Dabar paraiškas bus galima teikti nebe 1 mėnesio laikotarpyje, kaip buvo anksčiau, o visus 6 mėnesius arba kol bus pasiektas numatytas kvietimui biudžetas. Šiame kvietime paramą galės gauti ir namų ūkiai, kuriuose fizinis arba juridinis asmuo vykdo ekonominę veiklą.

Sąlyga, kad saulės elektrinės turėtų būti įrengtos per 9 mėnesius nesikeičia, bet pildant paraišką gyventojai turės pateikti Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) prijungimo sąlygas, kurios užtikrins, kad įrengta saulės elektrinė galės būti prijungta prie elektros tinklų.

Dotacijos dydis nesikeis, bus skiriama 323 Eur (su PVM) už 1 kW įrengtosios saulės elektrinės galios, ir 243 Eurai (su PVM) už 1 kW, kai bus didinama jau įrengtos saulės elektrinės galia, nebestatant inverterio.

Plačiau apie paramą rasite čia.

Lietuvoje 2021 m. pabaigoje saulės elektrines turinčių ir gaminančių vartotojų buvo 18,8 tūkst., 2022 metų pabaigoje – jau virš 42 tūkst., o per tris pirmuosius šių metų mėnesius jau daugiau kaip 50 tūkstančių. Fiziniai asmenys sudaro net 93,6 proc. tai apima gerokai virš 46 tūkst. namų ūkių, juridiniai asmenys tik 7,7 proc beveik 4000 įmonių.