Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

„Elektrobalt“ žengia į tvaresnį etapą: veiklos strategiją tobulinsime pagal įgytą aplinkosaugos vadybos sertifikatą ISO 14001


Kiek įmanoma labiau sumažinti aplinką neigiamai veikiančių CO2 emisijų – vienas ambicingiausių ir globaliausių siekių, judant tvaresnės ateities link. Esame socialiai atsakingas verslas, suvokiantis savo sektoriaus indėlio svarbą sprendžiant kaip niekada aktualią klimato krizę, tad nuo šiol judėsime šia kryptimi dar nuosekliau – savo procesuose vadovaudamiesi visame pasaulyje pripažįstamu aplinkos apsaugos vadybos sistemų ISO 14001 standartu.


Populiariausias tarptautinis šios srities standartas nurodo gaires, kaip bet kokio verslo sektoriui, nepriklausomai nuo įmonės apimties ir veiklos specifikos, aktyviai siekti užsibrėžtų rezultatų, siekiant pagerinti aplinkos apsaugos veiksmingumą ir užtikrinti atitiktį aplinkos apsaugos politikos įsipareigojimams. Procesas sertifikavimo įmonei „DNV GL Lietuva“ vertinant „Elektrobalt“ atitiktį ISO 14001 standartui pareikalavo daug kantraus darbo, tačiau pastangos atsipirko – pasiekimą žymintis sertifikatas jau mūsų rankose.

Ką tai reiškia? Išsigryninome aplinkos apsaugos aspektus, suprantame jų poveikį ir kaip juos valdyti, įsidiegėme reikiamas priežiūros priemones ir išsikėlėme aiškius aplinkos apsaugos veiksmingumo siekti padėsiančius tikslus. Susikūrėme konkrečią aplinkos apsaugos politiką bei įsivardijome tikslus. Sertifikatas patvirtina ir tai, kad esame pasiruošę valdyti įsipareigojimus suinteresuotosioms šalims bei teisinių reikalavimų atitiktį ir kad aplinkos apsaugos vadybos sistemą nuolat gerinsime, siekdami aplinka rūpintis kuo efektyviau.

Vienas iš planų – turimą transportą pakeisti į elektromobilius

Nuo pirmųjų „Elektrobalt“ gyvavimo dienų siekėme įsitvirtinti rinkoje kaip aukščiausios kokybės elektrotechnikos pramonės gaminių importuotojas, kruopščiai atsirenkantis tiekėjus – savo srities lyderius, kuriančius inovatyvius sprendimus ir sertifikuojančius juos pagal visus reikiamus standartus bei direktyvas. Dar daugiau – visuomet siekėme tapti profesionaliu partneriu, išmanančiu savo sritį ir galinčiu pasiūlyti sprendimą tiek didžiausiems klientams, tiek smulkiems prekybininkams ir pavieniams pirkėjams.

Taigi reagavimas į augančią tvarumo reikšmę ir kaip niekada aktualūs realūs veiksmai šiuo klausimu yra natūralus „Elektrobalt“ vertybes ir veiklos strategiją atliepiantis aspektas. ISO 14001 standartas leis palaikyti mūsų į aplinką išleidžiamų CO2 emisijų mažinimą, išlaikant jau įgyvendinamų veiksmų kokybę ir imantis naujų.

Tęsime atsakingą prekybos atliekų rūšiavimą ir jų utilizavimą, bendradarbiaudami su šia veikla užsiimančiomis įmonėmis. Sieksime efektyviau naudoti savo automobilių parką: optimizuoti keliones, mažinti dyzelinio kuro naudojimą, ieškoti galimybių turimus automobilius pakeisti į elektrinius. Taip pat ketiname į tiekimo sutartis įtraukti punktą, numatantį nuostatą būti sertifikuotiems pagal mūsų turimą ISO 14001 standartą – prioritetą teiktume ją atitinkantiems potencialiems mūsų kompanijos tiekėjams.

Sertifikatas atspindi profesionalų požiūrį į tvarumą

Galimybė gerinti išteklių valdymą, įskaitant energijos suvartojimą ir kaštų ekonomiją, bei užtikrinti tikslesnę atitiktį teisiniams reikalavimams padeda sertifikuotoms įmonės reikšmingiau prisidėti prie CO2 emisijų mažinimo lokaliai ir pasauliniu mastu.

Be to, Lietuvoje tvarumo banga nevaldomai stiprėja ir tampa kompleksiniu reiškiniu, apimančiu ne tik aplinkosauginį, bet ir socialinį, ekonominį aspektus – patenkinti savo poreikius ir naudoti turimus išteklius, nedarant žalos būsimoms kartoms, rūpi tiek verslo sektoriams, tiek plačiajai visuomenei. Šią tendenciją pastebime dalyvaudami viešuosiuose pirkimuose, mat reikalavimas turėti ISO 14001 standarto sertifikatą tampa vis dažnesnis.

Džiaugiamės tapę viena iš tūkstančių įmonių pasaulyje, kurios skaidrią atsakomybę tvarumo klausimais ir įsipareigojimą prisidėti prie globalių iššūkių sprendimo pagrindė konkrečiu veiksmu. Įgytas sertifikatas įtvirtins „Elektrobalt“ turimą požiūrį į aplinkos apsaugą bei atlieps suinteresuotųjų šalių – taip pat sąmoningai kaip ir mes apie ateitį mąstančių tiekėjų, klientų – lūkesčius.